poniedziałek, 22 lipca 2013

Witajcie!
Dzisiaj chcę Wam zaprezentować przepis na przepyszną roladę łososiową. 
Jakoś nigdy nie byłam przekonana do szpinaku. Jestem znanym wszystkim typem człowieka- nie spróbuje a już nie lubi:) Jednak podczas pewnej uroczystości rodzinnej postanowiłam skosztować poniższej rolady i o dziwo bardzo mi posmakowała. Myślę, że jest to dobry pomysł na przekąskę na wszelkiego rodzaju imprezy. Dlatego nie trzymam Was dłużej w niepewności i przedstawiam przepis:

                   SKŁADNIKI:
   ~  2 opakowania szpinaku w postaci "brykietu" (np. w Biedronce)
   ~  3-4 ząbki czosnku
   ~  pieprz i sól
   ~  odrobinę masła bądź oleju
   ~  4 jajka
   ~  4 serki "Almette" śmietankowe 
   ~  chrzan w słoiczku
   ~  2-3 opakowania łososia w plastrach (również kupuję w "Biedronce")

                   PRZYGOTOWANIE:

  1. Na patelni rozgrzewamy olej/ masło i roztapiamy zamrożony szpinak. Smażymy tak długo, aż wyparuje woda. Dodajemy 4 ząbki czosnku, pieprz i sól. Gotowy szpinak przekładamy do dużej miski i studzimy
  2. Jajka rozdzielamy na białko i żółtko. Żółtko dodajemy do ostudzonego szpinaku, natomiast białko ubijamy na pianę. Pianę dodajemy do szpinaku i delikatnie mieszamy.
  3. Na dużą blachę od piecyka, wyłożoną papierem do pieczenia, wylewamy szpinak. Pieczemy w piecyku ok. 15-20 minut przy temperaturze 190 stopni.
  4. Gotowy i ostudzony placek smarujemy serkami, na które z kolei kładziemy plastry łososia, aby pokrył całość.
  5. Placek zwijamy w roladę, delikatnie aby się nie rozerwał. Należy mocno zawinąć w folię do żywności, aby nadać kształt oraz by rolada się nie rozleciała
  6. Roladę wkładamy na kilka godzin do lodówki. Po danym czasie można podać na stół i skosztować;)

                                                   

Potrawa ta jest bardzo prosta do zrobienia, tak więc każdy może spróbować swoich sił. Jeśli chodzi o zdjęcia łososia- bez obaw! Jest świeży:) Zdjęcia nie do końca ukazują realia, ale mogę zapewnić, że w rzeczywistości wygląda o niebo lepiej!
 Wystarczą tylko chęci a można zrobić niespodziankę bliskim, bądź ugościć znajomych. 
Powodzenia i smacznego! :)